מדיטציה – הכל כלול! עם טאריקה

מהי בעצם מדיטציה ומהי התועלת בה? האם מדיטציה היא באמת להפסיק לחשוב? איך עושים את זה בכלל?

ברמה הבסיסית ביותר, מדיטציה היא בעצם שיטה לאימון התודעה, בה אנו יוצרים את התנאים כדי שנוכל להגיע למצב בו זרם המחשבות שלנו מאט ואולי אפילו מגיע למצב בו אנחנו חווים שקט אמיתי, משוחררים מכל המחשבות הרצות ללא שליטה…

מדיטציה

בהמשך, מדיטציה משמשת אותנו ככלי, שבאמצעותו אנו יכולים להגיע לתובנות, שהן למעשה הבנה ברמה עמוקה הרבה יותר. תובנות שעוזרות לנו להתחבר לעוצמות ויכולות פנימיות, להתגבר על קשיים ומכשולים שהחיים מספקים לנו, להתרכז ולחשוב בבהירות, רוגע ודיוק, לאהוב ללא תנאי, לחמול ללא שיפוט ובעיקר לנהל חיים שלווים ומאושרים יותר.

ברמה גבוהה עוד יותר נדבר על הארה או זיהוי הטבע האמיתי של התודעה שלנו. מסורות שונות, תרגולים שונים, יקראו לזה בשמות שונים: "אלוהות", "טבע הבודהה", "האהוב", "האחד" ועוד. הכוונה בסופו של דבר היא להתעוררות הגדולה מהחלום הזה, ההתפכחות מן האשליה שבחוויה הזו, של ה"אני".

לתודעה האנושית יכולות עצומות ואנו לא באמת מודעים לכוח העצום שלה, כך טוענים המורים הגדולים, מכל המסורות והתרגולים. אנחנו לא יכולים "לעשות" מדיטציה, כמו שאנחנו לא יכולים לגרום לשינה לקרות בלילה, אנחנו יכולים רק ליצור את התנאים. כדי לאמן את התודעה שלנו עלינו להמשיך ולתרגל ולהפוך את המצב הזה, של מדיטציה, יותר ויותר מוכר וטבעי לנו.

במפגשי המדיטציה, נכיר ונחווה מדיטציות שונות ממסורות ותרגולים שונים מרחבי העולם (מדיטציות מבית אושו, מדיטציות מן הבודהיזם על גווניו, זן, סופיזם, שמאניזם ועוד).

  בכל מפגש, נתרגל סוג אחר של מדיטציה כגון:

 • מדיטציות אקטיביות שונות בתנועה
 • מדיטציות התבוננות שקטות כגון "שמאטה"- שהייה בשלווה
 • מדיטציות אנליטיות כגון "ויפאסנה"- תובנה מיוחדת
 • מדיטציות עם ויזואליזציות (הדמיות)
 • מדיטציות עם שימוש במנטרות
 • מדיטציות מונחות
 • ועוד ועוד
 • במרחב מיוחד, בו יש מקום לשאלות ושיתוף, כדי להביא את חווית המדיטציה לרבדים עמוקים במיוחד של תובנות, ושלווה, נפגש כולם, מי שמעולם לא תרגל מדיטציה כמו גם מתרגלים וותיקים.

  כולם מוזמנים באהבה , כל שבוע בימי חמישי ב 20:00 בסטודיו קנטה, קרליבך 14 תל אביב

  הוסף תגובה

  תגובות

© כל הזכויות שמורות, טאריקה חווית גוף-מיינד.