אודות

קצת על עצמי

טאריקה

מסעי האישי החל בתקופת לימודי הרוקחות כאשר בשנה הראשונה ללימודים חוויתי התקף אפילפסיה קשה במיוחד. התקף זה הביא עימו שימוש מוגבר בתרופות נוגדות אפילפסיה במינונים הולכים וגדלים, כאשר מצבי הבריאותי הולך ומחמיר.
חוסר האונים לנוכח מצבי הבריאותי דרש פתרון לא קונבנציונלי, אשר הוביל אותי ללימודי מדיטציה טראנסנדנטלית של מהארישי מהאש יוגי ובהמשך הוביל אותי אל מורה הודי בשם אושו. ב-1999 הגעתי לראשונה לפונה שבהודו למרכז של אושו שם החלתי לתרגל ולחוות בעצמי את כוחה המרפא והמעצים של עבודת התרפיה והמודעות כשהיא נעשית בשילוב עם מדיטציה על בסיס יום  יומי. מיד עם סיום לימודי הרוקחות עברתי לחיות בפונה, הודו.

בביקור קצר בנפאל, חליתי בסלמונלה וסבלתי קשות. טיפול אנטיביוטי, שאותו קיבלתי במרפאה מקומית, לא עזר ואני חזרתי לפונה במצב לא טוב. בעצתו של חבר פניתי אל רופא איורוודה שהמליץ לי על אורח חיים וטיפל בי בצמחי מרפא שונים. החלמתי לחלוטין ובמהירות. מדע האיורוודה סקרן אותי והחלטתי ללמוד אותו. נרשמתי ללמודים באוניברסיטת פונה ובמהלך השלוש שנים הבאות חילקתי את זמני בין לימודי הרפואה האיורוודית ובין עבודה ותרגול במרכז של אושו.
בתקופה זו החלתי גם בו זמנית לטפל בעצמי באפילפסיה והתמסרתי לחלוטין לאורח החיים על פי רזי הניקוי האיורוודה (הפאנצ'ה קארמה) בשילוב עם עבודת מדיטציה ומודעות. בזכות טיפול זה לא עוד נזקקתי לטיפול תרופתי קונבנציונלי והרגשתי פשוט נפלא!!!.

לקראת סוף שנת הלימודים האחרונה באיורוודה, לאחר שהשתתפתי בסדנאות חוויתי טיפולים אישיים  במדיתראפיה ו NLP. הוקסמתי משיטה זו ונזרעה בי ההבנה שבתת הכרתנו טמון פוטנציאל ריפוי אדיר, מעל לכל דמיון. בעקבות כך החלטתי לעבור הכשרה במדיתראפיה וב NLP.

חזרתי לארץ בסוף 2005 ומאז אני מנהלת קליניקה פרטית בתל אביב ומטפלת במפגשים אישיים במגוון רחב של בעיות, בין אם הן גופניות, רגשיות או שניהם גם יחד. בנוסף אני מנחת סדנאות שבועיות וסופי שבוע ומנחה מדיטציות וכמובן את מדיטציית ה AUM האהובה עלי במיוחד. בין לבין אני ממשיכה לתרגל, לומדת וחייה באהבה עם בן זוגי ובתי המתוקה בתל אביב.

:הכשרה אקדמית

  טאריקה

 • תואר ראשון ברוקחות  בביה"ס לרפואה שבבי"ח "הדסה עין כרם", האוניברסיטה העברית בירושלים.

 • לימודים אקדמים במכללת IAA (הודו) לקבלת הסמכה לעסוק ברפואה איורוודית.
  התמחות מעשית בבית-החולים San-Jivan בפונה, הודו.
  התמחות בצמחי מרפא, ליווי היריון ולידה וטיפול באם ובתינוק.

 • לימודי הסמכה למטפל בשיטת NLP מטעם הארגון האירופאי ל NLP  (תעודת הסמכה IANLP).

 • לימודי הסמכה מתקדמים למטפל במדיתראפיה מטעם הארגון האמריקאי לתראפיה.

 • הסמכה להנחיית מדיטצית AUM מטעם המרכז הבינלאומי של אושו.

:ניסיון תעסוקתי

 • עובדת מחקר באוניברסיטת ת"א בפרוייקט NHECD, בנושא רעילות של ננו חלקיקים.
 • מנהלת קליניקה לרפואה איורוודית (הודית מסורתית) וטיפולי NLP אישיים.
 • מנחת קבוצות וסדנאות להתפתחות ומודעות אישית.

הוסף תגובה

תגובות

© כל הזכויות שמורות, טאריקה חווית גוף-מיינד.